Cart 0

Brak produktów w koszyku.

0 Comments

Trudno cokolwiek na chłodno oceniać, kiedy masz telefon z SP RECORDS i zaproszenie do kolejnej współpracy fotograficznej. Tym razem padło na KULT, a dokładniej na jego ostoję, kapitana okrętu tudzież frontmana frontmanów –  samego Kazimierza Staszewskiego. Szybko umawiamy dogodny dla wszystkich termin, pakujemy manatki i udajemy się do Warszawy.

kadr_male_kult_-2365

 

Zadanie niełatwe, gdyż bardzo wysokiej rangi. Do auta prócz nas samych zabraliśmy sprzęt studyjny, lustrzanki i fujifilm’owe bezlusterkowce, które są nadzwyczajne w przełamywaniu barier i fotografowania „nie na serio”. Po dotarciu na miejsce, rozstawieniu całości w zaaranżowanym na potrzeby fragmentów sesji fotograficznej studiu muzycznym SP Records, przeprowadziliśmy naradę koncepcyjną ze Sławkiem Pietrzakiem oraz Arkiem Szymańskim, jak ugryźć Kazika, jego osobowość, niechęć do sesji fotograficznych i specyficzny styl i zachowanie. Swoboda  w interpretacji była dość pokaźna. Wykorzystaliśmy, a bynajmniej staraliśmy się maksymalnie wyeksploatować miejsca i przestrzenie w jakich była możliwość wykonywania ujęć.

kadr_male_kult_--2

 

Na Backstagu sesji rządził spokój, niepozorność, brak pośpiechu, w co doskonale wkomponowały się nasze umiejętności i sprzęt „nie na serio”, który już całkiem serio poradził sobie z zastanymi warunkami – jak mocne światło słoneczne i towarzyszące temu ostre cienie, ale i  ciemne przestrzenie piwniczno-garażowe z ogarkiem światła…

kadr_male_kult_-2381

 

Udało się aż nadto. Kazik dał nam siebie na niespełna dwie godziny. I dużo to i mało, ale to nie my w tym wypadku ustalamy zasady. To one rządzą nami, bo to artysta jest w tym wypadku wyrocznią i to właśnie on decyduje na samym końcu czy coś co zostaje utrwalone na matrycy jest prawdziwe.

 

kadr_male_kult_-2427

 

kadr_male_kult_-2447

 

kadr_male_kult_-2496

 

kadr_male_kult_-2521

 

kadr_male_kult_-2747

 

kadr_male_kult_-2780

 

kadr_male_kult_-3023

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top